Zorientovat se v půjčkách je fuška, máme pro vás ale řešení

Potřebujete půjčku, ale je to pro vás premiéra a aktuálně nevíte, jak se v půjčkách a na úvěrovém trhu orientovat? Pokud je tomu skutečně tak, máme pro vás řešení a pomůžeme vám. Ideální první krok je spojený s tím, že využijete služeb některého z online porovnávačů půjček. U něho máte jistotu, že nebude třeba procházet jednotlivé weby poskytovatelů a hledat požadované informace. Budete tak mít možnost najít všechny potřebné informace přehledně na jednom místě. A o co může jít primárně?

  •          Charakteristika půjčky
  •          Podmínky získání
  •          Výhodnost

Jaké jsou typy půjček?

Většina lidí zcela přirozeně zná hlavně dvě nejdůležitější možnosti. Jsou to půjčky bankovní a také nebankovní. Ty se ale mohou dále dělit. Pokud jsou k dispozici jenom menší sumy peněz, jedná se o takzvané půjčky do výplaty. Když jde o desetitisíce nebo statisíce, hovoříme o takzvaných spotřebitelských půjčkách. Ty na rozdíl od výše zmíněného produktu nabídnou kromě nebankovních společností i banky. Lákadlem ale mohou být i miliony. Jak u klasických hypoték u bank, tak u těch amerických, které jsou v obou segmentech. Jejich specifikem je to, že se jedná o neúčelové finanční prostředky.

Jak je to s výhodností?

Ano, i ta by vás při výběru měla zajímat. Obecně patří mezi nejvýhodnější možnosti klasické hypotéky, které nabídnou úrokové sazby v nižších jednotkách procent. Dále celkem dobře vycházejí i spotřebitelské půjčky. Zde samozřejmě hraje roli hlavně to, jaká banka nebo firma je nabízí. Co dlouhodobě patří mezi méně výhodné produkty, to jsou mikropůjčky. Nutno ale říci, že i zde se objevují světlé výjimky. Jednou z takových je Kamali půjčka, kterou jste v minulosti mohli znát pod názvem Japonská půjčka. Zatímco u konkurence často za půjčenou tisícikorunu zaplatíte stovky korun, zde je to jenom 33 korun českých. Navíc i zde je k dispozici lákadlo v podobě půjčky zcela zdarma. Na tuto možnost se podíváme blíže.

Co je půjčka zdarma?

Unikátní úvěrový produkt z nebankovního segmentu, a to konkrétně z oblasti mikropůjček. Ty nabídnou jedinečnou možnost získat peníze s nulovým úrokem i nulovým RPSN. jedním z příkladů je třeba Planet půjčka – nebankovní půjčka, která může takto nabídnout až 4 500 korun na dobu třiceti dní. Pokud se podíváme na obecné podmínky, je pro získání nutné splnit tři hlavní věci:

  •          Vzít si nabízenou kombinaci částky a splatnosti
  •          Žádat si u konkrétního poskytovatele poprvé
  •          Splatit získané prostředky včas

Pokud jsou výše zmíněné věci dodrženy, je třeba říci, že mluvíme o nejvýhodnějším úvěru na trhu. Kdo potřebuje jenom pár tisíc, pro něho je tato možnost jasnou volbou.

Na co lze finanční prostředky použít?

Abyste se v současných půjčkách lépe zorientovali, je nutné říci i to, že mohou být neúčelové i účelové. První možnost je zajímavější v tom, že je jenom na vás samotných, na co požadované prostředky použijete. Nikomu to ani neříkáte, ani nedokládáte. Takto samozřejmé je to třeba u mikropůjček, amerických hypoték, nebo u některých spotřebitelských půjček. Potom existují také účelové půjčky, kde je jasně určena možnost útraty, která je spojena také s doložením. Děje se tak u klasických hypoték, nebo některých spotřebitelských úvěrů.

Jak je to se získáním?

To poslední, na co se zaměříme, jsou možnosti získání. Zde hraje velkou roli jak charakteristika půjčky, tak i poskytovatel. Jsou možnosti – mikropůjčky, kde je vše vyřízeno online, bez složitého dokládání, stejně jako bez složitého papírování. Stejně tak ale existují i možnosti – hypotéky, kde kromě dokládání příjmu může být povinností třeba i ručení nemovitostí, jako je byt, dům, nebo i případný pozemek. Na druhou stranu zde už mohou být dostupné třeba i několikamilionové částky.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Králíček

Komentáře nejsou povoleny.