Základní doporučení k pojištění nemovitosti

Domov je místem, které si každý co nejvíce chrání. Jsou však věci, proti kterým se nelze dostatečně připravit, protože jsou neovlivnitelné. Lze si však svou nemovitost pojistit, aby případné následky po nějaké pohromě neznamenaly pro rodinu finanční kolaps.

Pojištění nemovitostí patří k nejvyhledávanějším a nejstarším typům pojištění. Lidé odjakživa hledali cesty, jak efektivně bránit to, co si vybudovali. Nejzákladnějším rizikem, proti kterému se pojistky uzavírají, jsou živelné pohromy, k rozšířeným rizikům se pak řadí například i poškození fasády ptactvem či hmyzem. Variant je celá řada a záleží jen na vás, jak chcete svou nemovitost chránit.

Na pojistce nešetřete

I když mohou být jednotlivé částky pojistného na první pohled poměrně vysoké, tak je třeba si uvědomit, že na daném obydlí jste životně závislí. S dobře ohodnocenou stavbou budete mít jistotu, že v případě problému si budete moci svůj dům opravit k plné spokojenosti, nebo si budete moci koupit zcela nový. Podhodnocení ve finále může zcela zničit celý smysl pojistky.

Uvědomte si, jaká rizika se vás týkají

Před uzavřením smlouvy se zamyslete nad tím, zda berete v potaz skutečně všechna rizika. I zdánlivé maličkosti mohou mít nedozírné následky. Existují též různé druhy připojištění, kterými je možno pokrýt téměř cokoliv, aby pojištění plnilo svůj účel, když bude třeba.

Pojistěte svou nemovitost, nespoléhejte se na to, že v oblasti, kde bydlíte, se ještě nikdy nestalo nic závažného. Možná zítra nastane okamžik, kdy se to změní. A byla by škoda zbytečně riskovat nevratnou ztrátu domova.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Neživotní pojištění se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

Komentáře nejsou povoleny.