Začněte podnikat ještě dnes poradíme vám jak na to

Chcete se stát úspěšným podnikatelem? Nejčastějším způsobem podnikání je společnost s ručením omezeným, která patří mezi nejvýhodnější způsob podnikání. Je to jednoduché, čtěte dále.

Společnost s ručením omezeným

Společnost s ručením omezeným je nejčastější typ nově vznikají společnosti v České republice. Zakládá ji jeden až 50 společníků sepsáním společenské smlouvy. Pokud ji zakládá jeden společník, tak se dokument nazývá zakladatelská listina. Základní kapitál tvoří vklady společníků, minimální výše základního kapitálu je 200 000 Kč (platí v České republice) a 5 000 € (platí na Slovensku). Minimální vklad společníka je 20 000 (ČR) a 750 € (SK). Vklad může být peněžitý i nepeněžitý.

Před zápisem do Obchodního rejstříku musí být splaceno 30% vkladů společníků, celková hodnota základního kapitálu před zápisem do obchodního rejstříku musí být 2 500 €. poločnosť ručí za závazky celým svým majetkem. Tedy, tato společnost vznikne zápisem do Obchodního rejstříku. A co tak nevýhody s. r. o. ? Jak nevýhodou je povinen vklad v předepsané výši, dále, povinna tvorba rezervního fondu. A poslední nevýhodou je omezený počet společníků. Ale nebojte se, výhod je mnohem více!

Mezi orgány společnosti s ručením omezeným patří valná hromada – schází nejméně jednou za rok, schvaluje roční účetní závěrku a další. Jak dalšími orgány je jednatel a dozorčí rada. Jedním z hlavních důvodů zakládání tohoto typu společnosti je snadnost případného prodeje. Pokud se vám nedaří, můžete ji poslat do likvidace. Někdy lze firmu zachránit požádáním o poskytnutí úvěru nebo půjčky (pôžičky), i když je bohužel pravda, že banky nemají zájem poskytovat úvěry společnostem, které se ocitnou „na dně“.

Ready made společnosti = rychlost především

Slyšeli jste někdy ready made spoločnosti?  Nač vlastně slouží? Jsou založeny za účelem prodeje zájemcům, kteří potřebují velmi rychle podnikat. Jsou to v podstatě nové společnosti, které dosud nevyvíjeli žádnou činnost. Nejsou za nimi tedy žádné pohledávky a závazky. Pokud se rozhodnete zakoupit ready made sro, můžete začít podnikat již za několik hodin! Tím ale vaše podnikatelské starosti teprve začínají, nyní je jen na vás sehnat klienty a začít vydělávat.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní, Půjčky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Králíček

Komentáře nejsou povoleny.