Vhodné pojištění na dovolenou

Doba letních dovolených a výjezdů do zahraničí je tady. Nezapomeňte však na cestovní pojištění, bez kterého se nedoporučuje vůbec vyjíždět. Dnešní článek bude inspirací, jak se co nejlépe pojistit.

Cestovní pojištění v případě úrazu za hranicemi našeho státu kryje náklady nutné na ošetření. Nutno totiž podotknout, že částky, za které je člověk v zahraničí ošetřen, dosahují v mnoha případech opravdu neskutečných statisícových až miliónových hodnot. A tak se cestovní pojistka určitě vyplatí mnohem více.

Sportem ku zdraví

Mnozí na dovolené provozují různé sporty. Jízda na vodním skútru, vodních lyžích či windsurfing, to je jen stručný výčet činností, které si chtějí lidé u moře vyzkoušet. Jsou však velkým rizikem, že se stane úraz. Pokud se tedy na dovolené chystáte potápět s vybavením či vás například uchvátil jachting, je třeba zohlednit tyto skutečnosti při uzavírání cestovního pojištění, které je třeba nakombinovat tak, aby pokrývalo i rozšířená rizika.

Berte v úvahu i destinaci či místo pobytu

Nejen sport sám o sobě představuje riziko. Je dobré vybírat cestovní pojistku i dle toho, kam se chystáte, jak dlouho tam budete, nebo za jakým účelem tam jedete. Jednotlivé pojišťovny totiž zohledňují právě například délku a druh pobytu, popřípadě mají svou nabídku roztříděnou dle světových oblastí.

Cestovní pojištění je souhrnný název pro různé druhy pojistky, která vám na cestách může velmi výrazně pomoci. Pokud si chcete dovolenou užít bez zábran, pak nezbývá, než vám jeho uzavření doporučit.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Neživotní pojištění se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

Komentáře nejsou povoleny.