Uvažujete o americké hypotéce? Poradíme vám, na co si dát pozor

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Americká hypotéka je v současné době stále žádanější finanční produkt. Jedná se o specifický druh hypotečního úvěru, jehož největší předností je fakt, že není ničím vázán. I přes svou velkou oblibu a stále se zvyšující počet uzavřených smluv u fyzických i právnických osob, má i tento druh hypotečního úvěru svá pro i proti. V následujícím článku si detailně probereme pozitiva americké hypotéky a také poradíme, na co si dát pozor při jejím vyřizování.

Největší výhoda – Peníze můžete využít na cokoliv

Americkou hypotéku si může sjednat každý, kdo dosáhl alespoň 18-ti let věku. Věková hranice uhrazení úvěru se většinou pohybuje mezi 65-70-ti lety. U klasických hypotečních úvěrů máte přesně stanovené podmínky, na co a jak finance využijete. Americká hypotéka vás ve využití půjčených financí nijak neomezuje. Můžete si půjčit až 5 milionů korun.

Nejčastěji se u nás využívá k nákupu družstevního bytu, ale peníze lze využít prakticky na cokoliv, třeba i na uskutečnění dávných dětských snů nebo ke studiu. Spíše se tedy podobá spotřebitelskému úvěru.

Jak je to s úroky?

Pokud budeme porovnávat výši úroků americké hypotéky a spotřebitelského úvěru, dojdeme k jednoznačnému výsledku. Úrokové sazby spotřebitelských úvěrů jsou mnohem vyšší. Úroková spodní hranice u americké hypotéky začíná na 5 %, což je číslo, za které spotřebitelský úvěr nedostanete. I nízké úroky mají ale svůj důvod.

Musíte za hypotéku ručit nemovitostí svou nebo někoho, kdo vám ji poskytne k ručení (rodiče, kamarádi, apod.). Půjčit si můžete v rozmezí 50 % – 70 % zástavní hodnoty nemovitosti.

U nižších částek je vhodné zvážení využití úvěru ze stavebního spoření, můžete dosáhnout na nižší úrok a nemusíte ručit nemovitostí. Pokud jej máte sjednáno, vyzkoušejte i tuto cestu získání finančních prostředků. Stropem je v tomto případě 700 tisíc.

Nemovitost, na kterou využíváte hypotéku, můžete kdykoliv prodat

U klasických hypoték na koupi nemovitosti je složité po dobu splácení tuto nemovitost prodat. U amerických hypoték je tato situace zcela jiná. Není vaší povinností dokazovat, na co hypotéku využijete. Pokud bude využita třeba na nákup nemovitosti, budete jí moci kdykoliv v průběhu splácení hypotéky prodat. To ovšem neplatí pro nemovitost, kterou ručíte za hypotéku!

Kde si lze vyřídit americkou hypotéku?

Vzhledem k tomu, že americká hypotéka je finančním produktem, který navíc v současnosti nabývá na popularitě, neměl by být problém zažádat o poskytnutí půjčky v žádné bance. Budete muset projít stejným procesem jako při žádosti o klasickou hypotéku. Pokud se tomuto chcete z nějakého důvodu vyhnout, můžete se obrátit i na některé nebankovní společnosti.

Hlavní rozdíly mezi bankovními a nebankovními poskytovateli

Rozdíly v poskytování amerických půjček u bankovních a nebankovních společností jsou velmi podobné, jako u vyřizování ostatních finančních produktů. Banky většinou mají pro poskytnutí úvěru vyšší nároky na klienty a jejich zajištění. Ne každému se tak podaří kladné vyřízení americké půjčky v bance.

Pokud ano, tak banky mají ale zpravidla výhodnější úrokové sazby než nebankovní společnosti. Vyřídit americkou hypotéku u nebankovních společností se ale povede i klientům, kteří u bankovních společností nebyli schopni splnit přísná kritéria kvůli registrům dlužníků, apod. Vyzkoušejte si nezávazně spočítat splátku na kalkulačce americké hypotéky.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Magdalena Hándlová

Komentáře nejsou povoleny.