Úrazové pojištění pomáhá vypořádat se s trvalými následky

Stačí malá chvilka nepozornosti či shoda hloupých náhod a každý může přijít k menšímu či většímu úrazu. Ať už jsou příčiny jakékoliv, jedno je jisté, vzniklá situace je o to více nepříjemná, když se dostane do stavu pracovní neschopnosti. Pokud však chcete finanční ztrátu posléze nahradit, je na čase uvažovat o úrazovém pojištění.

Úraz může znamenat mnoho komplikací, zejména když se stane někomu, kdo nejvíce přispívá do rodinného rozpočtu. A tak výsledek bolí nejen fyzicky, ale i tímto způsobem. Variabilita možností uzavření úrazového pojištění je však dostatečně pestrá, a tak se lze pojistit různými způsoby. Vždy však záleží na konkrétní nabídce dané společnosti.

Trvalé následky úrazy nemusí být tak nepříjemné

Jestliže je daný úraz vážnějšího charakteru, obvykle se člověk nevyhne tomu, že na něj bude mít vzpomínku v podobě trvalých následků. Ty pak mohou ovlivnit kvalitu života, plány i sny. Úrazové pojištění trvalých následků pomáhá přijímat tyto skutečnosti snadněji. Minimálně z pohledu finančního zabezpečení. V rámci tohoto typu pojistky se pravidelně pojištěnci vyplácí konkrétní částka.

Plnění může být lineární nebo progresivní

Dané plnění se vypočítává s přihlédnutím na různé faktory. Jejich výpočet je však následující. U lineárního plnění vznikne výsledek vynásobením procenta trvalého poškození a sjednané částky. Druhý typ se vypočítává tak, že k určitému rozsahu celkového poškození náleží předepsané násobky pojistné částky. V plné výši se tak výsledná částka může vyšplhat až na cifru, která bude několikanásobně převyšovat sjednané plnění.

Je potřeba uvědomit si nejen své možnosti, ale také rizika, kterým je člověk denně vystavován. Úrazové pojištění nelze než doporučit. Je totiž zárukou toho, že úraz nemusí automaticky znamenat velké starosti o živobytí.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Neživotní pojištění se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

Komentáře nejsou povoleny.