Tři zásadní rady, jak ušetřit na povinném ručení

Na povinném ručení lze ušetřit. V konečném součtu to sice nebudou nikterak závratné částky, ale i tak se vyplatí hledat způsoby, jak si vybrat povinné ručení, které nejen že bude přesně odpovídat vašim potřebám, ale bude též výhodné. Nechte se inspirovat třemi základními radami, jak na to.

Povinné ručení je platba, které se nevyhnete, jestliže chcete používat svůj vůz bez rizika. I když vzrůstající konkurence na poli pojišťoven tlačí ceny dolů, i tak je možno ještě více ušetřit. A to až 1000 Kč ročně!

Přemýšlejte o bonusu

Bonus k povinnému ručení bývá nejčastěji přičítán za bezproblémové období. Pokud tedy máte v rodině někoho, kdo jezdil celý život tak, že nyní má na svém kontě velmi zajímavý bonus, nechte si ho převést na sebe. Je to pomoc nejen pro začínající řidiče, kteří si pořídili své první auto. Pojišťovny umožňují převádět bonusy mezi sebou, ale právě i mezi rodinnými příslušníky!

Uvažujte o dalších produktech pojišťovny

Možná vás pro každý typ pojištění zaujaly nabídky rozdílných institucí. Hledejte však informace o tom, zda kombinace jejich produktů nepřinese výhody. Povětšinou to tak je, takže pokud si zřídíte povinné ručení, uvažujte i o havarijním či různém dalším pojištění majetku a osob u té samé společnosti. Uvidíte, že vám za tuto důvěru nabídnou slevy či jiné zajímavé doplňky k vašim pojistkám.

Platbu provádějte jednou ročně

Někteří si placení povinného ručení nastaví v měsíčních intervalech. Lepší varianta je, když si peníze budete po celý rok šetřit, a pojišťovně je předáte jednou za rok. Ušetříte tak nejen na složenkách či bankovních převodech, ale také na celkové částce, protože mnohé pojišťovny si v případě měsíčního intervalu částku nepatrně navyšují kvůli tomu, že ji musí zpracovávat tak často.

Pokud budete při zřizování povinného ručení následovat nastíněné rady, docílíte úspory minimálně několika desítek či stovek korun. Pokud si to však převedete na dobu, po kterou ještě budete aktivně řídit, už to bude částka mnohem zajímavější. A to se rozhodně vyplatí.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Povinné ručení se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

Komentáře nejsou povoleny.