Stavební spoření – vyplatí se ještě?

Mnoho lidí se v posledních měsících ptá, zda se ještě vyplatí investovat do stavebního spoření. Za poslední roky se jeho výhodnost podstatně snížila, ale stále se najdou prokazatelné výhody takového spoření. Jaké to jsou?

Stavební spoření již není pro každého

Již dávno jsou pryč časy, kdy stavební spoření dokázalo zhodnotit prostředky v průměru až o 8% ročně. Dnes se již pohybujeme na úrovni 5% a bude ještě hůř. Vyplatí se za takových podmínek vaše peníze uložit na 6 let? Odpověď není jednoznačná, protože záleží, zda si plánujete v budoucnu vzít úvěr ze stavebního spoření (úvěr na bydlení). Pokud ano, určitě se vám stavební spoření vyplatí, protože se poměrně jednoduše dostanete k úvěru až do výše cca 700 tis.

Stavební spoření nabízí mnoho institucí například Stavební spořitelna

Nicméně pokud víte, že úvěr nebude v budoucnu potřebovat, vyplatí se porozhlédnout po jiné investiční příležitosti. Pokud máte peníze určené na stavební spoření pohromadě, můžete je investovat do státních dluhopisů. Výnos dosahuje až 6%. Pro rok 2011 jsou již objednávky uzavřeny, ale příští rok se očekává nové kolo za podobných podmínek.

Pravidelné úložky můžete zhodnotit v podílových fondech

Plánujete peníze spořit pravidelně a každý měsíc odkládat cca 1500Kč? Pak můžete zvážit investici do podílových fondů. Je to produkt vhodný pro každého, protože si můžete vybrat z několika rizikových skupin. Riziko je ale vykoupeno případným vyšším ziskem.

Máte nějaké další tipy, jak zhodnotit peníze místo stavebního spoření? Využíváte spořících účtů? Napište nám v komentářích o vaší investiční strategii.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Králíček

1 komentář u Stavební spoření – vyplatí se ještě?

  1. Stavebko napsal:

    Ja myslim ze nevyplati!!! Nase vlada to totalne zabila svymi kroky uz aby skoncila!!!