Správa firemních financí od ČSOB

zdroj: shutterstock.com

K úspěšnému podnikání bezesporu patří finance, o které je třeba se správně starat. Základem je proto podnikatelský účet, který bude plně vyhovovat všem požadavkům a způsobům, jakými své podnikání vedete. Dále se určitě vyplatí mít přehled o tom, kde a jak v případě potřeby vyřídíte úvěr. V dnešním článku se podíváme na přehled nabízených produktů banky ČSOB.

ČSOB nabízí komplexní služby v oblasti správy financí pro drobné podnikatele, ale také menší, střední firmy nebo velké tuzemské společnosti. Vyškolený finanční poradce banky je schopen doporučit produkt, který bude plně odpovídat potřebám vašeho podniku. Doporučení předchází důkladná analýza potřeb a zvážení všech možností, které banka nabízí.

Podnikatelské účty od ČSOB

Pro živnostníky, drobné podnikatele a menší firmy je připraveno podnikatelské konto, které obhospodaří finance, a přitom si uchovává vysokou přehlednost. Obdobnými možnostmi disponuje i firemní konto, které je doporučováno pro firmy a podnikatele s občasným platebním stykem. Střední podniky ocení obchodní konto, které je schopno zajistit každodenní provoz podniku s četnějšími platebními operacemi. K jeho výhodám se řadí i rychlý mezinárodní platební styk.

Podnikatelské úvěry od ČSOB

Mnozí živnostníci, firmy a podnikatelé se nevyhnou situaci, kdy potřebují vložit do svého podnikání další investice pro rozvoj podniku. Pokud nemají tyto prostředky k dispozici, mohou k pokrytí těchto nákladů použít různé typy úvěrů pro podnikatele.

Krátkodobé úvěry – mějte vždy rezervu

Obzvlášť teď, v období horší ekonomické situace, se prodlužuje splatnost faktur, a tak podnikatelé potřebují dočasně překonat toto období. Jako ideální produkt se nabízí povolené přečerpání účtu, na kterém budete disponovat částkou navíc, o kterou budete moci jít takzvaně do mínusu.

Alternativně lze využít kontokorentní úvěr, jenž je nabízen i ve vybraných zahraničních měnách. Úvěr lze získat i v rámci kreditní karty, která jinak funguje stejně jako platební. Pro financování provozních potřeb je určen revolvingový úvěr, který je poskytován formou měsíčního limitu k uhrazení pohledávek nebo okrajově i zásob.

Financování investiční činnosti

K financování investic od 50 000 Kč do 8 milionů korun slouží účelový úvěr. Lze ho splácet až 15 let. Využít ho lze například na nákup vybavení nutného pro provoz podnikání či rozšíření výroby. Nechcete-li prokazovat, k čemu konkrétně chcete získané finance využít, pak ČSOB nabízí rychlý úvěr se splatností až 5 let. Přesně naopak slouží účelový úvěr, u něhož je třeba vědět, na co ho opravdu použijete, jeho čerpání je podmíněno fakturami a smlouvami (tím dosáhnete na mnohem nižší úrok).

Možnosti správy financí od ČSOB jsou poměrně široké a vybere si mezi nimi určité každý podnikatel nebo firma. Společně s finančním poradcem lze zvolit produkt, který bude přesně odpovídat vašim potřebám.

Sepsáno ve spolupráci s ČSOB banka.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Králíček

Komentáře nejsou povoleny.