S penzijním připojištěním za příjemnějším důchodem

Důchod – období, ve kterém by si měl každý člověk dopřávat to, po čem celý život toužil. Jak toho ale dosáhnout, když státní důchodové příspěvky mnohdy znamenají slevit ze svého dosavadního životního standardu? Řešením je penzijní připojištění, které umožňuje zaopatřovat se na stáří.

Státní systém důchodového zabezpečení není do budoucna žádná jistota. Pesimisté z řad odborníků dokonce nastiňují ten nejčernější scénář, a to takový, že na důchody postupně nebudou peníze. I to je jeden z argumentů, proč o penzijním připojištění uvažovat bez ohledu na to, zda je nám 20, 30 nebo 50 let.

Spořit lze od 18 let

penzijní připojištění si může zřídit každý, kdo přesáhl věk 18 let a je ochoten každý měsíc odkládat určitou částku do svého osobního penzijního fondu. Je nutno podotknout, že připojištění může být sjednán pouze jedno, a však výše měsíčního vkladu záleží zcela na možnostech každého zájemce. Minimální částka je však 100 Kč, horní hranice neexistuje. Dle této částky se pak odvíjí výše státního příspěvku.

Státní příspěvek je příjemný bonus

I když není státní příspěvek nijak veliký, určitě se jen tak v úsporách neztratí. Pohybuje se sice v rozmezí 50 až 150 Kč, ale jak se tak říká – lepší něco, než nic. Jak bylo zmíněno na řádcích výše, jeho celková hodnota se odvíjí od toho, jaký měsíční příspěvek budeme do pojištění vkládat. Platí samozřejmě rovnice, že čím vyšší částka, tím vyšší příspěvek, i když jeho hranice je právě 150 Kč.

S penzijním připojištěním nepřijde člověk o svůj životní standard a navíc bude mít jistotu, že se nemusí obávat o to, jak stráví svůj podzim života.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

Komentáře nejsou povoleny.