S havarijním pojištěním získáte klid za volantem

Každý majitel auta a aktivní řidič svého plechového miláčka na čtyřech kolech zbožňuje. Vždyť díky němu se nemusí každé ráno mačkat ve vozidlech veřejné dopravy. Auto je jednoduše potěšení, které život opravdu zpříjemňuje a v mnohých ohledech usnadňuje. A tak je třeba snížit dopad případných rizik, co souvisí nejen s jízdou, ale vůbec s vlastnictvím auta. Velmi výrazně v tomto případě pomáhá havarijní pojištění.

Neočekávané situace mohou nastat všude. Při řízení stačí zlomek sekundy a vše může být jinak, než tomu bylo doposud. Taktéž může motorista zaparkovat na místě, kolem něhož posléze prochází banda vandalů a na autě si vyléčí všechny své komplexy. S havarijním pojištěním lze pojistit téměř cokoliv, co s automobilem souvisí.

Jaký je rozdíl mezi základními a vedlejšími pojistnými riziky?

Abyste se mohli v nabídkách jednotlivých pojišťoven orientovat, je třeba si uvědomit, jak jezdíte, kde se často vyskytujete a například co všechno s sebou vozíte. Jen tak si budete moci vybrat, zda vám stačí zaměřit se na základní rizika, nebo svou pojistku rozšíříte i o vedlejší.

K základním rizikům se řadí především autonehoda, při které může být auto zničeno natolik, že úhrada nákladů bude nad vaše síly. S havarijním pojištěním však toto riziko odbouráte. Dalším velkým strašákem, který nedá mnohým řidičům spát, jsou krádeže. Ty jsou bohužel na denním pořádku. Aby případná ztráta tolik nebolela, může pojistka poskytnout náhradu, díky níž je možno pořídit si auto nové. Nevypočitatelným rizikem jsou i přírodní živly a jejich řádění, i to je řazeno do základních druhů rizik.

Nepodceňujte vedlejší pojistná rizika

A co se považuje za vedlejší rizika? Například škoda na přepravovaných věcech, zavazadlech či osobách. V neposlední řadě zahrnují i pojištění předního skla, které se snadno poškodí nešťastně odraženým kamínkem z vozidla jedoucího před vámi.

Před uzavřením havarijního pojištěná promyslete, v jakých situacích a podmínkách se se svým vozem pohybujete. Jen tak si zvolíte pojištění, které vám v případě nouze skutečně pomůže.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

Komentáře nejsou povoleny.