Proč jsou nebankovní půjčky daleko oblíbenější než bankovní úvěry?

Potřebujete si půjčit, ale při pohledu na finanční trh jste se zarazili a přemýšlíte, pro jakou konkrétní půjčku se rozhodnout? Přece jen je finanční trh plný hlavně nebankovních půjček, ovšem stále se najdou ti, kteří těmto úvěrům moc nevěří, jelikož budí v lidech nedůvěru. Bankovních půjček je však na trhu podstatně méně než kdysi, důvodem je jejich neatraktivita, přesto jsou pro mnohé daleko důvěryhodnější než nebankovní půjčky. Pojďme si proto říct, jak to tedy je a proč jsou nebankovní půjčky daleko oblíbenější než bankovní úvěry.

V současné době lze říct, že se bankovní úvěry berou jen ve chvíli, kdy chce člověk zažádat o hypotéku nebo o větší finanční obnos, který dosahuje stovek tisíc či milionů korun. V případě nižších sum se volí nebankovní půjčky, kterých je na trhu daleko více i přesto, že Česká národní banka v nedávné době rapidně skrouhla seznam poskytovatelů nebankovních úvěrů. Vyhodili se zejména ti poskytovatelé, kteří byli neféroví a jen využívali své klienty či z nich tahali peníze.

S klidným srdcem je tedy nutné říct, že nebankovních půjček se opravdu nemusí člověk bát. Zejména, pokud se jedná o rychlé půjčky online, jako je Rerum. Pojďme se však podívat na to, proč jsou konkrétně rychlé půjčky online daleko oblíbenější než bankovní úvěry.

Rychlost na prvním místě

Vypíchnout musíme prvně rychlost. Zatímco u banky čekáte někdy i dlouhé týdny či měsíce na schválení a na následné připsání peněz na účet, u nebankovních půjček (konkrétně u rychlých půjček online) čekáte jen pár minut na schválené úvěru, dále čekáte jen pár minut na to, než vám peníze budou připsány na bankovní konto.

Možnost zřídit si půjčku online

Rychlé půjčky online jsou také výjimečné v tom, že je možné je zřídit z pohodlí domova online. Nemusíte tedy nikam chodit, nikam volat, jen vyplníte žádost a několika kliknutími odešlete.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Králíček

Komentáře nejsou povoleny.