Pojistit lze i složenky

Možná jste o této možnosti ještě neslyšeli, ale pojistit lze v dnešní době i složenky. Že nerozumíte? Tak si představte situaci, kdy přijdete o zaměstnání a všechny vaše pravidelné poplatky představují pro neměnící se domácí kasu stále větší zátěž. Nebylo by pěkné, když by nájem, účty za telefon, nebo například za školné zaplatil někdo za vás?

Pojištění pravidelných výdajů nabízí několik pojišťoven, které svou nabídku chtěli efektivním způsobem rozšířit. A výsledkem jejich snahy je právě tento typ pojistky. V případě, že u vás nastane definovaná pojistná událost, chopí se udržení chodu domácnosti právě instituce.

V pracovní neschopnosti je třeba být minimálně 30 dní

Je jasné, že pojistné plnění nenastane ve chvíli, kdy týden doma ležíte s chřipkou. Limit pojišťoven začíná na 30 dnech, u některých až na 60 dnech, po které jste buď nezaměstnaní, nebo práce neschopní či vás ve výkonu zaměstnání omezuje jiná závažná skutečnost. Co se týče věkové hranice člověka, který by chtěl této nabídky využít, je obecně stanovena na 18 až zhruba 64 let.

Nejdůležitější je limit pojistné události

To, jakým způsobem se o vaše výdaje pojišťovna postará, souvisí především s tím, jaký limit pojistného plnění jste si nastavili a určili ve smlouvě. Pojišťovna se o vás postará právě do výše dané částky.

Samozřejmě existují různé varianty tohoto pojištění. Mnohé vlastnosti se ve finále odvíjí od vašich požadavků a možností.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Neživotní pojištění se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

Komentáře nejsou povoleny.