Penzijní připojištění čekají změny

zdroj: shutterstock.com

Jak již bylo mnoha médii řečeno, délka života neustále narůstá a naopak porodnost klesá. Dnešní důchodový systém byl vytvořen již před více než 100 lety a na stávající situaci nestačí. Není totiž tolik aktivních lidí, kteří by byli schopni ze svých platů přispívat na penzi stávajícím důchodců. Důchodová reforma byla tedy nezbytná. Přinesla však celou řadu velmi významných změn. Víte, co od ní očekávat?

Změny v důchodovém připojištění

Od prvního ledna 2013 dochází k celé řadě významných změn v důchodovém připojištění. Stát zvyšuje svůj příspěvek na důchodové připojištění až na dvojnásobek. Zvyšuje se také ochrana spravovaných prostředků klientů, které budou odděleny od dalších prostředků, a nebude s nimi moci být nehospodárně zacházeno. Bohužel vám také již nikdo negarantuje, že budete vždy alespoň na nule, o své prostředky také můžete přijít. V závislosti na tom, jak rizikový/výnosný penzijní fond zvolíte.

Důchodová reforma vám navíc umožní, abyste své úspory strategickým vkladem rozmnožili. Důchodová reforma tak ovlivní významně všechny aktivní obyvatele České republiky, protože se jednou pro vždy budou muset do svých 35 let rozhodnout, zda vstoupí do II. pilíře či nikoliv. Toto rozhodnutí je nezvratné. Lidé nad 35 let budou mít čas se rozhodnout do konce června 2013.

Srovnání penzijního připojištění

Tato reforma je tedy velice důležitá, a proto bychom ji neměli ignorovat, protože rozhoduje o naší budoucnosti. Penzijní připojištění si můžete vytvořit u několika různých finančních institucí, které nabízí různé fondy a rozličné podmínky. Vzhledem k tomu, že i výběr fondu a společnosti pak již obtížně změnit, je důležité rozhodnout se správně. V rozhodování vám může pomoci srovnání penzijního připojištění. Naštěstí v dnešní době již nemusíte procházet stránky všech fondů. Můžete využít porovnávače na internetu, které porovnání ty nejdůležitější parametry za vás.

Vyzkoušejte kalkulačku penzijního připojištění

Oč se jedná? Jde vlastně o internetovou aplikaci, kterou naleznete na http://www.bezvaduchod.cz/penzijni-fondy, ta se specializuje na sběr aktuálních informací jednotlivých společností, nabízejících penzijní připojištění.

Tato kalkulačka penzijního připojištění je schopná po zadání několika málo údajů vygenerovat přehled aktuálních nabídek na trhu. Následné srovnání penzijních fondů pak pro vás již nebude tak složité. Z přehledného výpisu aktuálních podmínek, nabídek, výnosů a výhod si pak celkem rychle vyberete takovou společnost a takový fond, který vám bude vyhovovat nejvíce a bude také pro vás i nejvíce přínosným.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Životní pojištění se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Králíček

1 komentář u Penzijní připojištění čekají změny

  1. Petr Procházka napsal:

    Stihl jsem to tak tak par dni pred koncem :) Doufam ze jsem nenaletel a skutecne to bude vyhodne