Otázky a odpovědi, které se vážou s nebankovními půjčkami

V dnešní době jsou půjčky na denním pořádku. Lidé si půjčují dokonce i na to, na co nepotřebují. Půjčovat bychom si však měli skutečně jenom tehdy, kdy je to nejnutnější – například když marodíme nebo když přijdeme náhle o práci a nemáme na to, abychom zaplatili běžné poplatky, které platíme co měsíc. Naštěstí v dnešní době si nemusíme půjčovat u bank, které jsou pro nás mnohdy nevýhodné, ale můžeme si půjčit takzvanou nebankovní půjčku, která nám slibuje peníze na účtu do několika minut.

Nebankovní půjčky jsou dneska skutečně velice populární a není se čemu divit – můžeme si je vyřídit z pohodlí domova, nemusíme mít žádného ručitele, nemusíme říkat, na co peníze potřebujeme. Bohužel tyto nebankovní půjčky mají jednu nevýhodu (nebo možná výhodu?), a tou je, že si nemůžeme půjčit několik set tisíc korun, ale jenom několik desítek tisíc korun. Například rerum.cz nabízí půjčky do dvaceti tisíc korun.

Pokud zvažujete takovou nebankovní půjčku, nyní vám odpovíme na ty nejčastější dotazy, které se s takovou půjčkou pojí.

Jak rychle obdržím peníze na účet?

Peníze na účet přichází obvykle do patnácti minut od schválení půjčky. Samotné schválení půjčky taky trvá pár minut – řekněme tedy, že celá proces trvá zhruba půl hodiny.

Do kdy musím nebankovní půjčky zaplatit?

Co se týče délky splatnosti, tu si volíte sami při vyplňování žádosti o půjčku. Půjčka tedy musí být zaplacena vždycky v termínu – nejpozději tedy v poslední den splatnosti.

Může být žádost o půjčku zamítnuta?

Samozřejmě, že může! Půjčka bývá zamítnuta tomu, kdo je veden v registru dlužníků České republiky. Může být zamítnuta i tomu, kdo zadal neplatné nebo nepravdivé údaje. Samozřejmě se půjčka neschválí osobě mladší osmnácti let. Taky se může stát, že půjčka nebude schválena tomu, kdo není občanem České republiky nebo kdo nemá trvalý pobyt na území Česka.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Králíček

Komentáře nejsou povoleny.