Jízda autem bez povinného ručení vyjde draho

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je zákonem nařízená povinnost, bez které by auto nemělo vůbec vyjíždět na silnice. Co však hrozí v případě, že si povinné ručení skutečně nesjednáme? Je jedno, jaké nás k tomu povedou pohnutky, ve výsledku sáhneme do kapsy opravdu hluboko.

Ať už se to někomu líbí, nebo ne, povinné ručení je dané. Při případném karambolu umožní uhradit škodu na autě toho, kdo nehodu nezpůsobil. Nepojištěný motorista se tak vystavuje riziku, že nehoda způsobená právě jím může vážně narušit rodinný rozpočet.

Za každý den bez ručení až 300 Kč

Jestliže se tedy ukáže, že majitel vozidla brázdí silnice bez uzavřené pojistky, čeká ho několik nepříjemností. Jednou z nich je nutnost zaplatit za každý den bez ručení od 20 do 300 Kč dle typu vozidla. K osobnímu automobilu náleží dle objemu motoru 50 nebo 70 Kč. U nákladních vozů se může částka vyšplhat až ke zmiňovaným 300 Kč. Snadno si tak každý spočítá, na kolik ho ve výsledku může přijít rozhodnutí, že neuzavře povinné ručení. Nutno ještě podotknout, že je třeba připočíst i náklady na uplatnění, kam se připočítávají náklady na administrativní činnost spojenou s vyřešením situace.

Provozování vozidla bez povinného ručení je přestupek, k němuž náleží pokuta

Dle platných zákonů je jízda bez pojištění odpovědnosti přestupkem, za který je uložena pokuta. Její výše se může vyšplhat až na 40 000 Kč. Výpočet záleží na mnohých okolnostech a také na tom, který úřad přestupek řeší.

Myslete na povinné ručení a vyvarujte se případným sankcím, které nejsou zrovna malé. V dnešní době je nabídka trhu velmi obsáhlá a vyřízení může proběhnout rychle a bez zbytečných průtahů.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Povinné ručení se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

Komentáře nejsou povoleny.