Jak funguje SMS půjčka

Určitě už jste někdy viděly SMS půjčky, ale víte jak fungují? Jejich princip vám představíme v dnešním článku.

SMS půjčky jsou novinkou na českém trhu. Je to nejrychlejší způsob jak vyřešit momentální nedostatek hotovosti. Půjčky formou SMS jsou poskytovány nebankovními institucemi, které neprověřují bonitu klienta.

Stačí vlastnit mobilní telefon a bankovní účet

Pro poskytnutí půjčky stačí vlastnit mobilní telefonbankovní účet. Před první půjčkou se zaregistrujete na stránkách úvěrové společnosti na internetu, dále pak stačí už jen posílat SMS zprávy na určené číslo v předepsaném tvaru. Peníze můžete mít na účtě v řádu minut (dle vaší banky, ale tyto společnosti zpravidla mívají účet u většiny velkých bank).

Tyto bleskové půjčky jsou určeny pro překlenutí období mezi dvěma výplatami, kdy vám chybí hotovost na běžné potřeby. Maximální výše této půjčky nepřesahuje 5 000 Kč. Splatit je potřeba většinou do jednoho měsíce.

Kolik vás vyjde SMS půjčka čili jaký je úrok?

Je to velmi jednoduché, u SMS půjček se neuvádí úroková míra, ale částka, kterou zaplatíte jako poplatek za půjčení určitého obnosu. Například za půjčení 2 000 Kč se poplatek pohybuje kolem 500 Kč. Za další poplatek lze potom prodloužit lhůtu splatnosti, většinou ale pouze o týden až dva.

SMS půjčky jsou postupně navyšovány dle vaší spolehlivosti

Tyto rychlé půjčky jsou ze začátku dostupné pouze v omezené výši, většinou 1 000 Kč. Teprve až po úspěšném splacení prvního úvěru je možné si půjčit částku vyšší, avšak stále jde maximálně o 5 000 Kč. Dbejte také na včasné splacení, první upomínku dostanete u řady společností už týden po termínu splacení.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Králíček

Komentáře nejsou povoleny.