Investice do zlata – bezpečný ostrůvek pro vaše finance

zdroj: wikipedia.org

zdroj: wikipedia.org

Hledáte dobrou investici, která nebude příliš riskantní a případně vám přinese i zisk? Investici, která si bude držet vždy hodnotu a nestane se, že by se někdy zcela ztratila? Pak je velmi dobrou volbou investice do zlata. Investiční zlato, které se prodává ve vybraných formách, jež dokonce přímo stanovuje zákon, je velmi populární investiční komoditou po celém světe, obzvlášť v období krize, kdy ceny jiných instrumentů padají.

Při investování do zlata nepřijdete o všechny své peníze

Ptáte se, proč investovat do zlata? Odpovědí byste našli hned několik. Především je investiční zlato velmi dobrou investicí z hlediska ochrany vašeho majetku. Zatímco při investicích do různých komodit typu kávy apod. nemáte zdaleka jistotu, že po čase minimálně získáte své peníze zpět, případně dokonce na investici vyděláte, u investičního zlata je tomu jinak.

Cena zlata je totiž mimořádně stabilní, nehrozí zde, že by došlo k totálnímu zhroucení jeho hodnoty a tudíž k znehodnocení vaší investice. Zlato na světových trzích naopak v posledních letech získává na hodnotě, jeho cena pozvolna roste až k maximu v srpnu 2011, kdy přesáhla $1900 za unci. K dnešnímu dni zkorigovala pod $1600 a otevírá se tak zajímavá příležitost ke koupi. Nejdůležitější otázkou tak zůstává, zda klesající trend bude pokračovat nebo se pokusí cena znovu překonat své dosavadní maximum?

Investice do zlata tak může zhodnotit vašeho jmění. To však není prvotní cíl, který byste od investice do zlata měli očekávat. Tím hlavním je ochrana investic před zhroucením finančního sektoru. Zadlužení vyspělých zemí je enormní a riziko vzniku další krize s tím úměrně roste. U zlata máte prakticky jistotu, že i po pár letech, kdy zlaté slitky či zlaté cihly prodáte, získáte finanční prostředky zpět. Podobně bohatí lidé investují i do diamantů, které rovněž z dlouhodobého hlediska rostou.

Investiční zlato je osvobozeno od DPH

Pořízení investičního zlata je výhodné ještě minimálně z jednoho důvodu. Nepodléhá totiž dani z přidané hodnoty, což u jiných komodit, do nichž se investuje, neplatí. Z tohoto důvodu je pořízení a prodej investičního zlata ještě zajímavější.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Králíček

Komentáře nejsou povoleny.