Hypotéka – způsob, jak financovat velká přání

Pořízení vlastního obydlí není nejlevnější záležitostí. Naštěstí existují cesty, jak dojít do kýženého cíle, který představuje byt či dům v osobním vlastnictví, bez velkých překážek. Pojďme se nyní společně podívat na základní druhy hypotečního úvěru, který nemusí znamenat jen nákup nemovitosti.

Hypoteční úvěr umožňuje financovat sen o vlastním bydlení. I když je na trhu řada produktů, které se liší v menších či větších parametrech, tak obecně lze úvěr rozdělit do dvou hlavních skupin. Rozeznáváme tedy účelové a neúčelové hypoteční úvěry.

Účelový úvěr má nižší úrokové sazby

Jak už název napovídá, tento typ úvěru je poskytnut za předem daných podmínek, mezi něž patří i definování toho, k čemu budou půjčené peníze využity. Oproti tomu neúčelová hypotéka nemá žádné hranice v tom, na co ji využijete. Je jedno, zda si pořídíte dům, auto nebo si zajistíte financování studia. Tato volnost je však na druhé straně vykoupena vyššími sazbami.

Kolik peněz lze touto cestou získat?

Hypoteční úvěry se liší mnohými vlastnostmi, nicméně stěžejním tématem nejen pro uživatele je jistě to, kolik vlastně může získat. Výši úvěru určuje procentuální výměr z hodnoty zastavené nebo pořizované věci. S účelovým typem hypotéky lze tedy získat i přes 100 % dané hodnoty, u neúčelového se výše pohybuje okolo 60 %.

U hypotéky se vyplatí přemýšlet nejen nad účelem, ale také nad dobou splatnosti či úrokovou míru. Pokud dobře zvážíte své úmysly, je hypoteční úvěr skvělým způsobem, jak si brzy pořídit věci, na které byste jinak šetřili celý život.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

1 komentář u Hypotéka – způsob, jak financovat velká přání

  1. hypoteka napsal:

    půjčit si peníze přes hypotéku, úvěr či půjčku, tedy problem jsme řešili pár měsíců dozadu, když jsem přišel o práci. v bance nam uver zamítli jediným řešením byla pôžičky na bývanie. spláceli jsme ji jeden rok a přeplatili jsme několik stovek korun ale byla to pro nás jediná záchrana v nouzi.