Co všechno pokrývá pojištění domácnosti?

Vybavení vašeho domu či bytu je pevnou součástí domácnosti. Ať už se jedná o nábytek, elektroniku nebo šperky či oblečení, jsou vystavovány riziku v podobě odcizení či zničení vlivem nepředvídatelných událostí. A právě na to se zaměřuje pojištění domácnosti.

Tento druh pojištění bere v potaz i to, že k domu či bytu náleží sklep či další úložné prostory, kam si své věci ukládáte. A proto je možno zahrnout do pojištění domácnosti i vybavení, které se fyzicky nenachází přímo v obývaných prostorách.

Ani zahrada nezůstane bez ochrany

Mnozí hojně využívají své zahrady, kde se nachází jejich zahradní nábytek, grily a další věci, povětšinou určené k údržbě těchto prostor. Pojistit lze tedy v rámci pojištění domácnosti nejen případné odcizení věcí, ale také poničení vzniklé z působení vandalů, kteří mohou svým neuváženým jednáním zničit léta práce v podobě stromového sadu či záhonů květin.

Základní kategorie pojištění domácnosti

Komplexně lze pojištění rozdělit do tří skupin, a to základní, nadstandardní a doplňkové. V základním naleznete možnost pojistit klasicky vybavenou domácnost, celková částka se sjednává na kompletní domácnost a ne na předměty. Nadstandardní umožňuje pokrýt případné rozdíly v jednotlivých vybaveních. Takže pokud je vaše vybavení vcelku průměrné, ale máte doma počítač za 100 000 Kč, vyřeší to právě tento typ. Doplňkové připojištění nelze oproti původním sjednávat samostatně, rozšiřuje původní pojištění o pojištění věcí, které nelze pojistit v základním souboru.

Pojištění domácnosti je produkt, který zaručí, že v případě problému se budete moci obklopit věcmi, na které jste byli zvyklí. Chrání tedy nejen domácnost ve smyslu jednotlivých kousků vybavení, ale domov obecně.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Neživotní pojištění se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

1 komentář u Co všechno pokrývá pojištění domácnosti?

  1. poistenie vs. pozicka napsal:

    nuz aj starši ludia by si radi poistili svoju domacnost, ale nemajú nato peniaze, jediny sposob ako ziskat peniaze je poziad o poskytnutie pôžičky pre dôchodcov. ale tu je potrebne aj splacat takze neviem ci je to az take dobre riesenie…