Bojíte se pokut za dopravní přestupky?

Pak už nemusíte – ve smyslu, že byste v případě potřeby neměli na jejich úhradu. Pojišťovny totiž přišly s novým produktem, a to pojištění pokut. Co to v praxi znamená?

Pojistit se tímto způsobem může každý, kdo vlastní řidičské oprávnění a nemá zakázáno řídit. V případě, že udělá přestupek, za který mu bude přičten alespoň jeden bod, a ve správním řízení mu bude uložena pokuta, přichází na řadu to, kvůli čemu si pojistku platí – tedy uhrazení pokuty pojišťovnou.

Na co všechno se toto pojištění vztahuje?

Jak už bylo napsáno, pojištění se vztahuje na pokuty, které jsou uděleny ve správním řízení. Takže pokud jako řidič obdržíte blokovou pokutu, musíte si s ní tak jako tak poradit sami. Sami pojišťovny charakterizují tento typ pojištění jako pojištění pro zodpovědné řidiče, kteří se dopustili přestupku například svou roztržitostí v podobě opomenutí zapnutí pásů či mírného překročení povolených rychlostních limitů.

A s čím pojištění už nepomůže?

Na druhé straně jsou tu samozřejmě situace, s nimiž pojišťovna nepomůže. Je nutné zdůraznit, že pojištění pokut nestírá z řidiče případnou odpovědnost za další průběh řízení, stará se pouze o finanční pokrytí dané záležitosti. Pokud bychom měli jmenovat konkrétně, pak pojištění určitě nepomůže v případě, že váš přestupek byl spáchán pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek, nebo v případě, že jste nebyl vlastníkem řidičského oprávnění pro typ vozu, který jste zrovna řídili.

Pojištění pokut je zajímavým produktem pro všechny aktivní řidiče, kteří se chtějí pojistit, že v případě pochybení se jim dostane pomoci v podobě finančních prostředků na zaplacení pokuty.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Neživotní pojištění se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

Komentáře nejsou povoleny.