Bez pojištění domácnosti se dnes neobejdete

Většina z nás si po celý život buduje vlastní domácnost, která musí splňovat přesné a naprosto konkrétní podmínky, abychom se v ní cítily co možná nejlépe. Určitě proto nechcete, aby se následně vinou nějaké přírodní katastrofy nebo obyčejné lidské hlouposti veškerá vaše snaha jako lusknutím prstů rozplynula na prach. Samozřejmě ne všem rizikovým faktorům lze efektivně zabránit. Co ovšem můžeme dělat, je správně zvolit všechna preventivní opatření. A co je nejlepší prevencí proti zbytečným investicím do nového domova? Určitě kvalitní pojištění!

Pojištění domova je naprostou nutností

Drtivá většina pojišťoven dnes nabízí pojištění domova, které se ovšem v rámci každého konkrétního produktu vztahuje na něco jiného. V nejlepším případě se dá uzavřít smlouva na pojištění bytu, pojištění rodinného domu, pojištění domu v zástavbě, pojištění kanceláře nebo pojištění domácnosti jako takové. Díky tomu, že tento tuto spolupráci uzavřete budete kryti proti několika zásadním rizikovým faktorům jako například:

  • povodně a záplavy,
  • rozbití skla z jakékoliv příčiny,
  • škody způsobené zvěří na budově nebo bytu,
  • odcizení stavebních součástí,
  • pojištění elektroniky bez limitu a dalším.

Určitě sami uznáte, že do všech těchto situací se můžete kdykoli dostat a málokdy s nimi bohužel budete schopni něco udělat. Vyplatí se mít proto zadní vrátka, které lze navíc sjednat pomocí internetu. V online prostoru je vám zpřístupněna také kalkulace pro pojištění bytu, kterou si může každý z vás na základě konkrétních (a pravdivých) informací vyhotovit. Díky tomu ještě před uzavřením smlouvy zjistíte, jaké možnosti vlastně máte.

kalkulace pro pojištění bytu

Myslete i na další typy pojištění

Pojištění domácnosti je skutečně důležité, ale zdaleka ne jako jediné. Všichni například musíme mít ze zákona povinné ručení na vozidlo, které jinak nesmí vstoupit na vozovku. Pojištění odpovědnosti je pak také výhodné, jelikož kryje všechny škody způsobené vlastní nešikovností. Lidově se mu proto říká „pojistka na blbost“. Pokud například necháte téct vodu a vyplavíte dům nebo v obchodě rozbijete drahou sklenici s alkoholem, nebudete muset nic platit z vlastních kapes. To už se vyplatí, nemyslíte?

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Neživotní pojištění, Životní pojištění se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Martin Králíček

Komentáře nejsou povoleny.