Bankovní versus nebankovní půjčka

Potřebujete si půjčit peníze, ale nikdo ze známých, rodiny či lidí z okolí nepřichází v úvahu? Pak je třeba obrátit se na banku a její produkty. Nebo ne a využít nabídky nebankovních společností. Jaké jsou zásadní rozdíly mezi těmito variantami?

S možnostmi, kde si půjčit peníze, se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Není zrovna snadné orientovat se v obsáhlých nabídkách jednotlivých firem, a tak je třeba si nejprve uvědomit, zda si pro peníze chcete dojít do banky či nikoliv.

Banky nabízí široké možnosti

V bance se setkáte s poměrně pestrou nabídkou služeb. Půjčka tak může mít svou podobu dle toho, na co ji chcete využít. Financovat výstavbu domu pomůže hypotéka, nákup vybavení vyřeší spotřebitelský úvěr, občasné a krátkodobé překročení limitu povolí kontokorent či debetní karta. To je jen malý výčet toho, jakým způsobem je možno půjčit si u banky. Každý se však musí připravit na to, že celý proces schvalování je administrativně poměrně náročný a na jeho konci může vyvstat překvapení v podobě neschválení. Na druhé straně vykazují bankovní produkty lepší podmínky i sazby.

Peníze od nebankovní společnosti jsou dostupnější

Na druhé straně pomyslné barikády nám stojí nebankovní instituce. O těch nejznámějších se dovídáme prostřednictvím reklam na každém kroku, a tak není nic složitého vyhledat si právě jejich určitou nabídku. Jednoduchost je ostatně prostoupena celým procesem. Některé společnosti nevyžadují dokládání příjmu, úvěr lze vyřídit z pohodlí domova a kompletní proces je mnohem pohodlnější. Což je vykoupeno někdy méně výhodnými sazbami a podmínkami, pokud však vezmete v úvahu, že u banky nemusíte na půjčku dosáhnout, pak je tento způsob k nezaplacení.

Fotogalerie

Související články

Příspěvek byl publikován v rubrice Půjčky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lenka Šebetová

1 komentář u Bankovní versus nebankovní půjčka

  1. bankova alebo nebanková pôžička napsal:

    kazdý druh pôžičky má svoje výhody aj nevýhody. naša rodina sa o tom presvedčila v momente, ked nás vytopili susedia a poistovna nám nepreplatila naše náklady, ktoré boli takmer 30tisic korun. Poziadali sme o poskytnutie pôžičky a vymenili sme cely nabytok, omalovali sme steny, vymenili podlahy, skrátka všetko čo bolo potrebné